Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme)

Twitter kullanıcıları bazen tartışmaların odağından uzaklaşmak veya herhangi başka bir nedenle, Twitter kalıcı hesap kapatma (silme) yaparlar. Twitter genellikle metin odaklı kullanılır. Trendler bölümünde yeni bilgiler paylaşarak, topluluklar oluşturarak ulusal ve uluslararası gündemi takip etme imkanları sunar.

Twitter bazen yapılan paylaşımlar nedeni ile tartışmaların yaşandığı bir platformdur. Twitter kalıcı hesap kapatma işlemini gerçekleştirecek kullanıcılar, uygulamada içerisinde yer alan işlemleri yerine getirmek durumundadır.

Twitter Kalıcı Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter kapatma işlemi, uygulamanın basit ve kullanışlı arayüzü ile kolayca yerine getirilir. Hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcıların, uygulamanın resmi web sitesinden gerçekleştirilmesi önerilir. Twitter kullanıcısı;

  • Kullanıcı adını ve şifresi ile sisteme giriş yapar.
  • Ayarlar kısmından bu hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklar,
  • Sayanın alt kısmında yer alan tamamla linkine tıklar.

Yöntemlerini uygulayarak kullanıcı hesabını kalıcı olara siler.

Twitter Kalıcı Hesap Kapatma İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Twitter uygulamasında kalıcı hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyenler, hesabın kalıcı olarak silinmesi, silinme işleminin onaylanmasından sonra artık geri getirilemeyeceği anlamına gelir. Bu işlemin yerine getirilmesinden önce kullanıcı düşünerek son kararını vermelidir. Aksi durumda işlemin onaylanmasından sonra bir daha hesabına erişimi sağlayamaz. Ancak tekrar yeni bir hesap açması için herhangi bir engel bulunmaz.

Twitter Kalıcı Hesap Kapatanlar Hesaplarına Tekrar Ulaşabilir Mi?

Her sosyal paylaşım sitesini kendine göre kuralları vardır. Twitter de yapılan işlemler için bazı kurallar geliştirmiştir. Bunlardan biri de hesap kapatma işleminde uygulanan yöntemler ve kapatma onay süresidir. Twitter kullanıcısı kullanıcısı, hesap kapatma yöntemlerini kullanarak kolay bir şekilde yerine getirir. Kullanıcı kapatma işleminden sonraki 30 gün içerisinde profiline giriş yaptığında, hesabına erişim sağlar.

Twitter Kalıcı Hesap Kapatanlar İşlemi Nasıl Geri Alırlar?

Twitter kalıcı hesap kapatma işlemini gerçekleştiren kullanıcıların, 30 günlük cayma süreleri vardır. Bu süre içerisinde kullanıcı hesabını tekrar aktif ettiğinde işlemi geri almış sayılır. Kullanıcının 30 günlük süre içerisinde hesabını tekrar aktif etmesi Twitter tarafından, kullanıcı hesabını kapatmak istemiyor şeklinde anlaşılır. Kullanıcının hesabını tekrar aktif etmesi için ek bir işleme gerek yoktur. Ancak kalıcı hesap kapama işlemini gerçekleştirecekse, kapatma işlemine ilişkin işlemleri tekrarlaması gerekir.

Twitter Kalıcı Hesap Kapatmadan Önce Yapılması Gerekenler

Twitter kullanıcıları kalıcı hesap kapatma işlemini yapacaklarsa, uygulamada yer alan etkinlikleri kullanıcı için önemliyse, uygulama penceresinde yer alan arşiv iste butonunu kullanır. Bu sayede hesap geçmişi, hesap etkinlikleri, uygulamalar, cihazlar, ilgi alanları ve reklamlar gibi birçok paylaşımı ZIP dosyası olarak kullanıcıya dijital olarak iletilir.