Popüler İnstagram Etiketleri Nelerdir?

Popüler ınstagram etiketleri nelerdir? Sorusu özellikle instagram uygulamasında gönderilen postların keşfete düşmesini isteyenlerin merak ettikleri bir sorudur. En popüler instagram etiketleri birden fazla olmakla beraber kullanım sınırlamaları da bulunmaktadır. İnstagram etiketleri paylaşılan postun video ya da fotoğraf olmasına bağlı olarak değişim gösterebilir fakat en popüleri #keşfet olabilir.

Instagram Nasıl Bir Platformdur?

İnstagram sosyal medya platformu kişilerin paylaşımlarda bulunabildiği aynı zamanda paylaşımları görerek keyif aldıkları, tanıdıkları ya da tanışmak istedikleri kişileri bularak iletişim kurabildikleri bir sosyal medya mecrasıdır. İnstagram sadece eğlence amaçlı kullanılabileceği gibi iş olarak da kullanılabilir. Bu bağlamda gerekli şartların sağlanması durumunda gelir eldesi yapılabilir.

Instagram Etiketi Ne Demektir?

Instagram da çok çeşitli gönderiler paylaşılabilir. Paylaşılan gönderilerin altına açıklama yapılabilecek bir alan bulunur ve bu alana istenilen kişiler ya da kelimeler sabitlenebilir. Sabitlenmek istenilen tanıtımların başına ‘’#’’ ibaresi getirilmesi durumunda etiketleme yapılmış olur. Etiketleme işlemi bir ürünü tanıtmak amacı ile markalarda ya da kişileri belirtmek amacı ile kişilerde kullanılabilir.

Instagram Etiketlerini Kimler Görebilir?

Instagram etiketlerinin görünürlük durumu paylaşımların kime açık olduğuna göre değişir. Paylaşım erişimlerine, yani sayfanın görünürlüğüne herkese açık bir biçimde ayarlanması durumunda ınstagram etiketlerini de herkese açık hale getirilmiş olur. Gönderilen postları ve etiketleri sayfayı takip eden ve etmeyen herkes görebilir. Sayfa dışarıya kapalı kullanılıyorsa yani sadece takipçiler paylaşımları görebiliyorsa etiketleri de sadece takipçiler görebilir.

Instagram’da Etiket Sınırı Var Mıdır?

Instagram bünyesi postları etiketlemeye izin vermekle beraber postun durumuna göre en fazla kullanılacak etiket sayısını kendisi belirlemektedir.

Şu şekilde söylenebilir;

  • Instagram postlarına yaklaşık 30 etiket
  • Instagram storylerine yaklaşık 10 etiket

Daha fazla etiket kullanımını ınstagram sistemi kabul etmemektedir. Story denilen olay gönderilen kısa videoları kapsamaktadır. Yapılan paylaşımların tanıtılması amacı ile sayılı etiketleme kullanılacağı için etiketler doğru seçilmelidir.

Instagram Paylaşımlarının Keşfete Düşmesi İçin En Fazla Kullanılan Etiketler Nelerdir?

Instagramda paylaşımların keşfete düşmesini sağlamak için kullanılacak etiket öncesinde belirli bir sayıda takipçiye ulaşmak ve gönderi beğenilerinin belirli bir miktar da yüksek olmasını sağlamak gerekir. Daha sonra gönderilerde #keşfet, #keşfetteyiz, #benioneçıkar gibi etiketler kullanılabilir.