Instagramda Başkasının Gönderisini Hikayeye Ekleme Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı olan ınstagramda başkasının gönderisini hikayeye ekleme nasıl yapılır? sorusu hakkında sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Instagram platformunda kullanıcıların kullanmış olduğu özellikler yanı sıra keşfedilmiş birçok özellik de bulunuyor.

Instagram'da Hikaye Nedir?

Kullanıcılar tarafından paylaşılan ve 24 saat sonra kaybolan görüntü ve seslerden oluşan bir sosyal paylaşım ağı olarak bilinir. Oldukça kolay bir kullanıma sahip Instagram hikaye halk tarafından kabul görmüştür. İşlevsel bir araç olan hikaye profilinize ulaşan kişiler tarafından görülebiliyor. Özellikle takipçilerle etkileşimde oldukça etkili olan Instagram hikaye pazarlık kampanyalarında da kullanılabiliyor.

Instagram Hikayeleri Ne İşe Yarar?

Instagram kişisel hesaplar için etkileşimi artırırken işletmeler için potansiyel müşterilerle eğlenceli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlıyor. Hikayeler sayesinde marka ve hizmetlerinizi kolay bir şekilde hedef kitlesine ulaştırabilirsiniz.

Özgün ve yaratıcı bir dokunuşla oluşturulan hikayeler sadece takipçileri şaşırtmayı değil aynı zamanda onlarla güçlü bir bağ kurulmasını sağlar. Hikayelere eklenen emoji ve efektler sayesinde hizmetlere ve markalara ulaşmayı da kolaylaştırır. Ayrıca takipçilerinizin sorularına kısa bir sürede cevap verebilirsiniz.

Instagramda Başkasının Gönderisini Hikayeye Ekleme Nedir?

Instagram kullanıcıları başkasına ait bir gönderiyi kendi hikayesine eklemek için bütün gönderilerini herkese açık hale getirmesi gerekir. Bu husus olmadığı sürece hikayelere ve mesajlara ekleme yapma şansı bulmaz. Instagran kullanıcıları beğenmiş olduğu başka hikayeleri hikayelerinizde yer verebilirler.

Instagramda Başkasının Gönderisini Hikayeye Eklemenin Aşamaları

Kişilerin hikayelerinde yer alan storyler kendi hikayelerinde yer vermek isteyenler için şu adımları takip etmeleri gerekir.

  • Gönderinin alt kısmında bulunan butona tıklanması halinde gönderi açık ise ''hikayeme ekle'' kısmı açılır.
  • Eğer gönderi herkese açık konumda bulunmuyorsa mesaj gönderebilirsiniz. Gizli olan hesaplar takip edilmediği sürece mesajlara ulaşmada sözkonusu da olmuyor.

Yukarıda yer adımlarda Instagram hesap güvenilirliği önem verdiği ön plana çıktığı görülüyor.

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları başkasına ait hikayeleri paylaşmak için bazı aplikasyonları kullanabilirler. Ancak indirilen uygulamaların güvenilir olduğundan emin olmaları gerekir. Uygulama sayesinde repost etmek istediğiniz hikayelere kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.