Instagram Yorum Sınırlaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram yorumlarıyla alakalı sorun yaşayanlar ınstagram yorum sınırlaması nedir? nasıl yapılır? incelemelerine yönelebilirler. Bu sayede kullanıcıları yaptıkları yorumları daha doğru bir şekilde yapmalıdırlar. İnstagram kullanıcılarının hepsi yorum yaparken dikkatli davranmayabilir. Bazı kullanıcılar hakaret içeren yorumlara da yönelebilir. Bunu engellemek için yorum sınırlaması vardır. Böylece kullanıcılar yorum yaparken daha dikkatli olmalıdırlar.

Instagram Yorum Sınırlaması Neden Vardır?

Instagram yorum sınırlaması sayesinde kullanıcılar profillerinde görünecek yorumları belirleyebilirler. Kullanıcılar tarafından rahatsız ettiği düşünülen yorumlar profil üzerinden kolayca kaldırılabilir. Yorum sınırlaması yapmak isteyen kullanıcıların yapması gereken işlemler şu şekildedir;

  • İnstagram uygulamasına girilir.
  • Uygulama açıldıktan sonra profile girilir ve buradan profili düzenle seçeneği tercih edilir.
  • Yorumlar seçeneği üzerinden yeni yorumlar kısmına girilir.
  • Sayfa üzerinden saldırgan ya da uygunsuz olarak görülen kelimeler eklenir.

Bu şekilde kullanıcılar profillerinde görünecek olan yorumları belirleyebilirler. İnstagram kullanımı bu şekilde daha özel bir hale getirilebilir.

Instagram Yorum Sınırlaması Kaldırılabilir Mi?

Instagram yorum sınırlaması kullanıcıların kendi isteklerine göre eklenebilen bir seçenektir. Aynı şekilde kullanıcılar kendi isteklerine göre kaldırabilirler. Yorum sınırlaması kaldırma işlemleri aynı şekilde profili düzenle bölümünden yapılabilir

Instagram Yorum Sınırlaması Mobilden Kaldırılabilir Mi?

Instagram mobil üzerinden daha sık kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Mobilden daha pratik olması nedeniyle kullanıcılar bu seçeneği tercih ederler. Yorum sınırlaması kaldırma işlemi bilgisayar ya da tabletten yapılabileceği gibi mobilden de yapılabilir.

Instagram Yorumları Neden Açılmaz?

Insatagram kullanıcıları diğer kullanıcı profilleri üzerinden yapılan yorumları görmemek için, yorum sınırlaması tercih ederler. Bu nedenle sıklıkla yorum sınırlamasına yönelirler. Çok kısa vakit ayırarak bu işlemin yapılabilmesi mümkündür. Rahatsız olunan yorumlar kullanıcıların profilinde bu şekilde görülmez. Kişisel tercihlere göre yorumlarda değişiklik yapılabilmesi mümkündür.

Instagram Yorum Sınırlaması Kimlere Yapılabilir?

Instagram yorum sınırlaması, instagram kullanıcısı olan herkese kullanılabilir. Bu durumu engellemek isteyen kullanıcılar bu işlemi profillerinden çok kısa sürede yönetebilirler. Yorum filtreleme profil üzerinden yapılmalıdır. İnstagram kullanıcısının belirlediği yorumlar geneldir ve diğer tüm kullanıcılar için geçerlidir. Fazla takipçisi olan kullanıcılarda bu özellik büyük avantaj sağlar.