Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çoğu kullanıcı ınstagram video indirme işlemi nasıl yapılır? bu soruyu internette sık sık aratmaya başladı. En popüler sosyal paylaşım platformlarından olan Instagram'da her an yeni videolar paylaşılıyor. Kullanıcıların daha çok Instagram Reels videolarından beğendiklerini paylaştığı ya da arşivlemek istedikleri Instagram videolarını indirmeleri gerekiyor. Böylelikle indirilmekte olan video Instagram veyahut farklı bir platformda yeniden paylaşılıyor. Instagram videosunu indiremeyen kullanıcılar, Instagram videosu nasıl indirilir, sorusuna yanıt arama gayretine giriyorlar.

Instagram Videosu Nasıl İndirilir?

Instagram videosunu indirme işlemi hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip durumdaki mobil cihazlarda aynı şekilde uygulanıyor. Bunun için;

• Instagram uygulaması içerisinde en alt kısımda bulunan video sembolüne tıklayıp Instagram Reels videolarına ulaşmanız gerekiyor.

• Bu kısımdan hem yeni bir Reels videosu oluşturuluyor, hem de orada mevcut olan Reels videoları indiriliyor.

• İstediğiniz videoya tıkladığınızda en alt kısımda çıkmakta olan üç nokta sembolüne tıklayarak, karşınıza çıkan seçeneklerden kaydet seçeneğini dokunmanız gerekiyor. Böylelikle istenilen video indirilmeden arşivlenmiş oluyor.

Sonrasında bu videoları indirebilmek için ise farklı uygulamaları kullanmanız gerekiyor. Google Play'de ve AppStore'da bulunan Instagram video indirme uygulamaları bu işlemi yapmanız için kullanılıyor.

Instagram Video İndirme Siteleri

SaveInsta

Bu Instagram Downloader Instagram’dan çevrimiçi şekilde video ve fotoğrafları indirebilmeniz için harika bir araçtır diyebiliriz. Bir kaç saniye içinde MP4 dosyası şeklinde instagram dosyalarını indirebiliyorsunuz ve tamamen ücretsiz olarak kullanıyorsunuz.

W3Toys

Instagram'dan video indirmeniz için Instagram Video URL'sini girerek Go düğmesine basmalısınız. İşleminiz anında gerçekleşecektir.

Downloadgram

Downloadgram, ücretsiz şekilde Instagram video ve fotoğraf indirme servisidir. Kolaylıkla indirme işlemine başlarsınız.

 

Insloader

Insloader, diğer servisler gibi ücretsiz Instagram video indirme servislerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Google Chrome eklentisi de bulunur.

Dredown

Dredown, yalnızca Instagram için değil, Youtube, Twitch, Vimeo gibi birçok popüler siteden de video indirmenize aracı oluyor.

Pickvideo

Pickvideo sitesi ile 1000'den fazla platform desteklenir, video ve fotoğraf indirmekte sıkıntı yaşamazsınız.

Gramsave

Gramsave de listemizde bulunan diğer Instagram video ve fotoğraf indirme servisleri gibi çok basit bir ara yüze sahiptir. Anında indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Download Videos From

Download Videos From, Instagram'dan çevrimiçi video indirebilmeniz için kullanışlı bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bir kaç saniye içinde ise MP4 dosyası şeklinde instagram dosyalarını indirmiş oluyorsunuz.

Instagram Video İndirmek İçin Uygulama

Instagram videolarını indirebilmek için Play Store’dan "Instagram Video İndirme" diye arama yapmanız halinde uygulamalara ulaşım sağlıyorsunuz.