Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır? Sorusu son günlerde instagram hesabı olan kişilerin merak ettikleri bir konu haline geldi. Sebebi ise instagram sosyal medya platformunda daha önce son görülme özelliği bulunmaması denilebilir. Getirilen yeniliklerle beraber insanların ne zaman çevrimiçi oldukları, gönderilen mesajların ne zaman görüntülendiği gibi bilgiler açık hale geldi.

Bu durum ne zaman aktif olduğunu insanların bilmesini istemeyen kullanıcılar için sorun teşkil etmiştir. Fakat instagram üzerinden son görülme özelliği kapatılabilir. Instagram hesabında ayarlar kısmına gidilerek görünüm açık halden kapalı hale getirilir. Ve son görülme özelliği kapatılmış olur.

Son Görülme Özelliği Kimlere Açıktır?

Kullanıcıların karşılıklı takip edilen insanlar tarafından son görülme yapılabilir. Eğer kullanıcıyı takip etmeyen biri varsa ya da kullanıcı karşı tarafı takip etmiyorsa bu durumda son görülme özelliği görünmeyecektir. Aynı durum karşılıklı gerçekleşir. Kullanıcı da karşısındaki kişinin son görülme zamanını bilemez.

Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatmanın Avantajları Nelerdir?

Instagram kullanıcılarının son görülmelerini kapattıkları durumlarda;

  • Aktif olunan zaman diliminde kimse çevrimiçi oldunu bilemez
  • Mesajları yukarıdan okunduğunda son görülme bilenemeyeceği için ne zaman okunduğu bilinemez
  • Konuşmak istenmediği durumlarda rahatlıkla sörf yapılabilir

Birçok avantajının yanı sıra bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatmanın Dezavantajları Nelerdir?

Birçok avantajının yanı sıra bir dezavantajı da bulunmaktadır. Son görülme özelliği kapalı olan kişiler diğer insanların son görülmesini göremezler. Aynı zamanda aktiflik durumları hakkında da fikir sahibi olamazlar.

Instagram da Son Görülme Süresi Ne Kadardır?

Instagram sosyal mecrasında bildirilen son görülme özelliği belli bir zaman dilimini gösterir. Kesin bir saati bildirmemekle beraber bir saat önce aktifti gibi aralık belirtir. Bir hafta önce, 24 saat önce, bir günden fazla gibi aralıkları bulunur.

Son Görülmesi Kapalı Olan Bir İnsan Görülebilir Mi?

Normal şartlarda son görülmesi kapalı olan kişilerin son durumlarından haberdar olmak mümkün değildir. Fakat bazı uygulamaların akıllı cihazlara yüklenmesi ile son görülmesi kapalı olan kişilerin bile aktiflik durumları tespit edilebilmektedir. Bu bağlamda uygulamanın indirilebileceği bir cihaz ile instagram hesabına giriş yapılmalıdır.