Instagram Dm Videolarını Kaydetme Yolları

Instagram kullanıcıları tarafından araştırılan konular arasında, Instagram Dm Videolarını kaydetme yolları da yer almaktadır. Instagram üzerinden direkt mesaj yoluyla gelen videolar, fotoğraflar ve diğer bilgiler indirilebilir ve kaydedilebilir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için, Instagram araçlarının ve yardımcı araçların kullanılması gerekir.

Instagram’da Dm Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram Dm videoları, Uygulamanın kendi araçları ile ve yardımcı araçlarla olmak üzere iki şekilde indirilir. Instagram araçlarının kullanılabilmesi için, uygulamanın Android işletim sistemini destekleyen cihazlardan açılması gerekir. Bu gibi durumlarda kullanıcı profiline gelen Dm videolarına tıkladığında video açılır ve aynı zamanda cihaz hafızasına yüklenir.

Kullanıcı cihaz kütüphanesine yüklenen video ve fotoğrafları alarak, farlı bir ortama kaydedebilir. Instagram Dm videolarının indirilmesi için kullanılan en bilinen yardımcı araç, Google’nin es files manager uygulamasıdır. Kullanıcı bu eklentiyi kullanabilmesi için Google Play Store’den uygulamayı edinmesi gerekir.

Instagram Dm Videosu Kaydetme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram Dm Videolarının indirilip, kaydedilebilmesi için, kullanıcılar;

  • Adnroid ve iOS cihazlarda uygulama açılarak, Dm kutusuna giriş yapılır,
  • Kullanıcı Dm videosunu izledikçe, cihazın Dm geçici dosyasına kayıt edilir,
  • Kullanıcı Dm dosyasında yer alan videoyu, başka bir klasöre taşır,

Bu sayede video tekrar izlenebilir duruma gelir. Dm gönderen kullanıcı, videoyu kendi uygulamasında sildiğinde, Dm dosyasında bulunan videoda silinir. Uygulanan yöntemle bunun önüne geçilmiş olunur. Google ES files manager uygulaması ile Dm videoları indirme işlemi yapıldığında, indirilen Dm videosunun kaydedileceği dosya seçebilir veya yeni bir dosya oluşturur. Bu sayede gönderi yapan kullanıcı uygulamadan videoyu silse de, tekrar izlenme imkanı mümkün olur.

Instagram Dm Videoları Tekrar İzlenebilir Mi?

Instagram uygulamasını aktif olarak kullananlar, Dm dosyalarını açtıklarında, bir sürü mesajlar, stry videolar, videolar, video postlar görür. Gönderimler arasında başkaları tarından paylaşılan video postlar Dm dosyasında tekrar izlenebilir. Gönderen kullanıcı gönderimi silene kadar kaç defa izlendiğinin bir önemi yoktur. Ancak gönderen kişi sildiğinde, artık izlenemez. Gelişen yeni güncellemelerle artık Dm videoları çok farklı şekilde gönderilebilmektedir. Gönderimde bulunan kullanıcının tercihine göre Dm videoları zaman ayarlı ve bir defa izlenebilme olanağı sunar. Bu gibi durumlarda, gönderi alan kullanıcı videoyu izlediğinde, video otomatik olarak silinir ve tekrar izlenemez hale gelir.

Instagram Dm Videoları Neden Açılmaz?

Instagram uygulama penceresinde Dm videoları bazı nedenlerden açılmaz. Kullanıcının video erişimi olmadığında video açılmaz. Ancak daha önce izlenmiş cihazın Dm dosyasına veya başka bir dosyaya aktarım sağlandıysa oradan izlenme yapılabilir. İkinci durumda gönderilen Dm videosu silinmiştir. Bu durumda pencerede görüntüsü olduğu halde video silindiği için içeriği görülemez. Üçüncü durum, kullanılan mobil cihazın hafızası ile ilgilidir. Cihaz Dm videolarını, Dm geçici klasörüne kaydedeceği için, yeterli alan olmadığından video indirme sorunu yaşanır.

Instagram Dm Videosu Nasıl Atılır?

Kullanıcının Instagram Dm videosu atması için, profilinde Dm kutusunu açması gerekir. Gönderim yapılacak kişi uygulama penceresinden seçilir. Kullanıcı kamerasını açarak video, fotoğraf çekerek paylaşımda bulunur. Bu gönderimi tek bir kullanıcıya gönderebileceği gibi, birden azla kişiye de gönderebilir. Gönderim yaparken gönderilen Dm videolarına, paylaşımlarına kaybolan özellikte eklenebilir.