İnstagram' da Kişileri Yoruma Etiketlemek

Instagram kullanılımının yaygınlaşması ile instagram'da kişileri yoruma etiketlemek nasıl olur tarzında sorular da çoğalmaya başladı. Çoğu Instagram kullanıcısı bu özelliği arkadaşlarını, ailelerini veya konuyla alakalı kişileri etiketlemek için her gün kullanır.

Instagram' da Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagramda birisini nasıl etiketleyeceğiniz aşağıda maddeler halinde anlatılmıştır:

  • İlk olarak yorum yazmak istediğiniz paylaşıma gelin ve yorum yazma kısmını tıklayın.
  • Etiketleme yapmadan önce varsa yorumunuz yapın yoksa diğer adıma atlayın.
  • Yorum kısmına " @ " işareti yazılır ve bu işaretten sonra işarete birleşik şekilde etiketlenecek kişinin kullanıcı adı yazılır.
  • Etiketlenecek kişinin adını yazarken altta önerilen etiketleme listesi çıkar. Buradan da hızlı bir şekilde etiketleme yapabilirsiniz.
  • Yorum gönderilir.

Yukarıdaki maddeler adım adım ve eksiksiz bir şekilde uygulandığında etiketlenen kişiye bildirim anlık olarak gider.

Instagram Etiketleme Nasıl Kaldırılır? 

Yanlış bir etiketleme yaptığınızda Instagram' ın yorum kaldırma ve düzenleme seçenekleriyle etiketi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle etiketi kaldıracağınız yorumu bulup seçmeniz gerekmektedir. Seçimden sonra isteğe bağlı olarak yorum tamamen kaldırılabilir. Yorumun durmasını ve sadece etiketin kaldırılmasını istiyorsanız yorumu düzenle seçeneğini seçmelisiniz. Yorumu düzenleme kısmında geldiğinizde etiketleme yaptığınız ve " @ " ile başlayan kişi kullanıcı adını kaldırıp yorumu düzenleyebilirsiniz.

Instagram Çekiliş Etiketleme

Instagram' da sık sık çekilişler olmaktadır. Bu çekilişlere katılmak için etiketleme istenmektedir. Siz de yukarıda anlatılan yöntem ile etiketleme yapabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir durum bulunmaktadır. Eğer etiketleme işlemi çekilişlerden dolayı spam sayılacak kadar çok gerçekleştirilirse arkadaş etiketleme özelliğiniz engellenebilir. Daha aşırı durumlarda hesabınızla ile ilgili problemler çıkabilir. Bundan dolayı Instagram' da arkadaş etiketleme özelliği kullanılırken seçici olunmalı ve dikkat edilmelidir.

Instagram Arkadaş Etiketleme

Instagramda arkadaşlarınızı etiketlediğinizde onların telefonlarını direkt olarak bildirim gitmektedir. Bu yüzden bir arkadaşınızı tek seferde çok sayıda etiketlerseniz bu arkadaşınızın hoşuna gitmeyebilir. Bu yüzden etiketleme yaparken etiketlenen kişinin rahatsız olmamasına özen gösterilerek etiketleme işlemi yapılmalıdır.

Bu makalede anlatılan yöntemleri adım adım uygulayarak siz de çok kolay bir şekilde Instagram' da arkadaşlarınızı etiketleyebilir ve etiketleri kaldırabilirsiniz.