Instagram’da En Çok Beğeni Alan Hashtagler Nelerdir?

Instagram'da etkileşimi arttırmak için denenen en etkili yollardan biri hashtagler olduğuna göre, bu durum akıllara ınstagram’da en çok beğeni alan hashtagler nelerdir? Sorusunu getiriyor. Instagram'da keşfete düşmek için beğeni ve yorumun etkisi kadar hashtagler de önemlidir. Doğru hashtag kullanımı, doğru hedef kitlesine ulaşmayı beraberinde getirir. Kullanılan hashtaglar hem doğru hem de çok olmalıdır. Bunun için her kategoride takipçi arttırmak için belirli hashtagler diğerlerine göre daha fazla getiri sağlıyor. Bu hashtaglerden bazılarını kategorilerine ayıralım.

Kutlama Alanında En Çok Getiri Sağlayan Hashtagler

Doğum günü partileri, yeni yıl, bebek kutlamaları ve daha pek çok farklı konsepte parti ile ilgili hazırlanan ınstagram içeriği, aşağıdaki şekilde hashtagler kullanılarak daha çok hedef kitlesine ulaştırabilir.

  • Doğum günü hashtagleri; #birthday #bday #years #old #happy #bestoftheday
  • Yeni yıl hashtagleri; #newyears #funtime #newyearsday #happy #newyear
  • Bebek kutlamaları hashtagleri; #baby #babies #photooftheday #happy #sweet #tiny

Kullanılan hashtagler bunlarla sınırlı değildir. En genel şekilde belirlenen bu halleri içeriklerin altında daha da çeşitlendirilerek kullanılırsa fayda sağlar.

Fotoğraf Ve Fotoğrafçılık İle İlgili Hashtagler

Instagram'da fotoğraf tutkunu çekimlerini paylaşıyor. Bu kişiler genelde takipçi sayısını arttırıp çekimlerini daha fazla kitleye ulaştırma hedefi güdüyor. Bu amaca hizmet eden belirli başlı hashtagler şunlardır; #photography #photo #blackandwhite #photos #pic #pics #focus #TagsForLikes #moment #picture #pictures.

Hayvanlar İle İlgili Hashtagler

Instagram'da hayvan fotoğrafı çekimi yapan fotoğrafçılar epey fazladır. Ayrıca evcil hayvanı olan, doğa fotoğrafı çekimi yapan birçok ınstagram kullanıcısı da hashtaglere ihtiyaç duyar. Bu alana hizmet eden bazı hashtagler şunlardır; #instagood #fish #dog #insect #TagsForLikes #ocean #bugslife #horse #nature.

Sanat Alanında Kullanılan Hashtagler

Sanat, tarih, arkeoloji alanlarına ilgili oan pek çok kişi gezip gördüğü yerlerde çekim yapıp, sonra da bu çekimleri daha çok kitleye ulaştırmak istiyor. Bu amaca hizmet eden hashtagler şunlardır; #history #art #instagood #illustration #picture #drawing #gallery #draw #TagsForLikes #creative #artoftheday #masterpiece #paper #sculpture #image #ancient #antique #archaeology #instaart #beautiful #artist #handcraft #craftwork.