Instagram Beğenilerini Gizleme

Sosyal medya platformu Instagram 2021 yılında sunduğu ınstagram beğenilerini gizleme sayesinde gönderilere gelen beğenileri gizleyebilirsiniz. Uzun zamandan beri test aşamasında olan bu özellik Instagram uygulamasına eklenmesiyle kullanıcılar tarafından kullanılmaya başladı. Bu özellik ile kullanıcılar kolaylıkla gönderilere beğenileri ve beğeni sayılarını gizlemeye başladı.

Instagram Beğenileri Neden Gizlenir?

Instagram uygulaması kişilerin özgür bir şekilde etkileşimde bulunmasına olanak sunuyor. Instagram'da oldukça önemli olan beğeni ve yorum sayıları oldukça önemli oluyor. Ancak sosyal platformunda yer alan beğeniler kullanıcılarda bazı kaygılara da neden olabilir. Bu durumdan kişilerin etkilenmemesi için uygulama tarafından beğeni gizleme özelliği gelmiştir. Bu özellik kimi kullanıcılar tarafından sevilirken kimi kullanıcıların hoşuna gitmemiştir.

Instagran Beğenileri Gizlemenin Aşamaları

Instagram kullanıcıları beğeni gizleme özelliğini kullanarak bazı gönderilere gelen beğenileri gizleyebilirsiniz. Beğeni sayısını gizlemek isteyen kişilerin izlemesi gereken bazı adımlar bulunuyor.

Bu adımları şöyle sıralayabiliriz.

  • İlk olarak gizlenmek istenen gönderiyi seçiniz. Ancak Instagram fotoğraflarına ve videolarına erişim izni verilmesi gerekir.
  • Galeri alanına girerek yüklemek istenen video ve fotoğrafı seçtikten sonra ileri gidebilirsiniz.
  • Gelen sayfada video veya beğenileri düzenleyebilirsiniz.
  • Yeni gönderi sayfasının altın bulunan gelişmiş ayarlara giderek Instagram beğenileri gizle seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan ayar sayesinde gönderilerdeki toplam beğenileri artık kimse görmez. Bu durumda fotoğraf ve videolarınıza olan beğeniler de devam edecektir.

Eski Gönderilere Ait Beğenilerin Gizlenmesi

Instagram kullanıcılar eski gönderilere ait beğeni sayılarını kolay bir şekilde gizleyebilirler. Bu yöntemi bilgisayar üzerinden yapıldığı gibi Android ve İOS uyumlu mobil telefonlar üzerinden de yapılabilir. Bu yöntem için bazı adımları izleyerek beğeni gizleme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Beğeni Gizlemenin Olumsuz Bir Yanı Var Mı?

Instagram beğeni gizleme hem platformun hem de gönderilerin performansını etkileyen bir yönü bulunmuyor. Beğeniler gizli bile olsa beğeniler gelmeye devam edecektir.

Gönderi Paylaştıktan Sonra Beğeni Sayısını Gizleme

Instagram kullanıcıları hoşuna giden bazı gönderileri paylaşmaya çalışırlar. Ancak gönderi paylaştıktan sonra kullanıcılar gönderiye ait beğeni sayılarını gizleyebilir. Kullanıcı beğeni sayısını gizlemek istediği gönderiye giderek üç nokta alanında bulunan beğenme sayısını gizleme seçeneğini aktif hale getirebilir.