Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabı kullanan kişiler beğeni engelliyle karşılaştıklarında ınstagram beğeni engeli nasıl kaldırılır? Yollarını ararlar. Bu engel uygulama üzerinde yapılan paylaşımları beğenmeyi engellediğinden bu sorunu çözmek isteyerek araştırma yapmaya başlarlar. Instagram hesaplarında sıklıkla görülen beğeni engelinin kaldırılmasına dair merak edilenler şunlardır;

Instagram Beğeni Engeli Neden Olur?

Kullanıcıların instagram hesaplarında beğeni engeli yemesinin birden fazla nedeni vardır. Bu nedenler;

  • Beğeni engelinin en önemli nedeni yapılan paylaşımlara art arda çok sayıda beğeni atmış olmalarıdır. 24 saat içerisinde 350 veya üzeri beğeni atılması durumunda engelin yenmesi kaçınılmaz olur.
  • Yaşanan engelin nedeni güvenilir olmayan site veya servisleri kullanarak beğeni satın almış olmaktır.
  • Cihaza yapılan program indirmeleri engelin sebebi olabilir. Söz konusu programlar güvenilir olmadığından veya hesaba erişim sağladığından engele neden olmaları mümkündür.

Takipçilerin paylaşımlarını beğenmekte engel yemek istemeyen kullanıcıların beğeni limitlerini aşmamaya, beğeni satın almamaya veya güvenilir uygulamalar indirmemeye özen göstermek gerekir. Böylelikle istedikleri zamanda beğeni atarak hesaplarını sorunsuz kullanabilirler.

Instagram Beğeni Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Beğeni engelini kaldırmak isteyen kişilerin uygulamanın belirlediği süreyi beklemeleri gerekir. Bu süre minimum olarak 18 saattir ve bu süre tamamlandığında hesapların beğeni atması mümkün olur. Ancak bu sürenin 24 saat veya 48 saat olması da mümkündür. Bu durumda verilen sürenin dolması beklenmelidir.

Instagram Beğeni Engeli Süre Beklemeden Kaldırılabilir Mi?

Instagram’da karşılaşılan beğeni engelinin kalkmasının kullanıcı imkanı ile gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu nedenle kullanıcıların uygulama tarafından belirlenen süreyi beklemeleri gerekir. Bu süre tamamlanmadan beğeni yapmaya başlamaları mümkün olmaz. Ancak engelin fazla beğeni atılmamasına rağmen yaşandığını düşünen kişiler instagram sorun bildir hizmetinden yararlanarak engelin kalkması yönünde talep oluştururlar. Böylelikle haksız engel durumu varsa ortadan kalkabilir.

Instagram Beğeni Engeli Kaç Gün Sürer?

İnsanların takipçilerinin paylaşımlarını beğenmesini engelleyen beğeni engeli minimum 18 saat sürer. Ancak yaşanan engelin 1 veya 2 gün sürdüğü durumlar vardır. Bunun nedeni fazla beğeni atmak dışında kişilerin beğeni, takipçi veya yorum satın alma gibi zararlı olabilecek hizmetlerden yararlanmış olmalarıdır.

Instagram Beğeni Engeli Neden Kalkmaz?

Beğeni engelinin 18, 24 veya 48 saatlik zaman içerisinde kalkmadığı durumlar vardır. Bu durumu yaşayan hesap sahipleri beğeni engelinin neden kalkmadığını öğrenmek isteyebilirler. Bunun nedeni hesapta istenmeyen kullanımların olması olabilir. Hesaplarını tekrar kullanmak isteyen kişiler uzun süren bu engelin kalkmasını sağlamak için hesaplarını dondurabilirler. Bir süre dondurulan hesaplar tekrar açıldığından yaşanan engelin kalkması ve hesabın kullanılmaya başlaması mümkün olur. Ancak hesap dondurma işleminin yeterli olmadığı durumlarda olabilir. Bu durumlarda hesap sahiplerinin instagram destek hizmetlerinden yararlanmaları gerekir.