Chrome Bildirim Kapatma

Chrome bildirim kapatma (2022) işlemi yine chrome sistemi üzerinden yapılmaktadır. Chrome bağlantısı üzerinden sağ üstte bulunan ayarlar bölümüne gidilir ve bildirimleri kapat butonu aktif hale getirilir.

Chrome Bildirimleri Neden Kapatılır?

Chrome bildirimlerini kapatmanın nedeni kişisel tercihlere bağlı olarak değişir. Chrome kendi bünyesinde kullanıcılara bazı bildirimleri belirli aralıklarla göndermektedir. Bu durumun sonlandırılması amacı ile chrome bildirim kapatma işlemi yapılır.

Chrome Bildirimleri Her Cihazdan Ayrı Ayrı Mı Kapatılmalıdır?

Chrome bildirimleri kapatılacak cihazlar birbirleriyle eşleştirilmesi halinde herhangi bir cihaz üzerinden yapılacak işlem diğer cihazlar içinde geçerli olacaktır. Fakat cihazlar birbirleri ile eşlenmediyse bu durumda tüm cihazlar üzerinden chrome bildirim kapatma işlemi yapılması gerekir. Chrome bildirim kapatma işlemleri komplike işlemler olmamakla beraber cihazların markalarına ve hangi cihaz olduğuna göre değişim gösterebilir. Genel manada bütün cihazlar ayarlar bölümüne gidilerek kapatılmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen bildirimler cihaza gelmeye devam edecektir.

Chrome Bildirimleri Kapatmanın Avantajları Nelerdir?

Chrome bildirimlerini kapatmanın avantajları kişilerin rahatsız oldukları duruma bağlı olarak değişmektedir. Fakat genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • İstenmeyen haberlerden haberdar olunmaz
  • Bildirim sesi rahatsızlığı çözülmüş olur
  • Chrome bağlantısını rahat bir şekilde kullanım imkanı sağlar

Tüm avantajlar ve daha fazlası kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir.

Chrome Neden Bildirim Gönderir?

Açılmak istenen site sayfalarında bilgisayar ya da akıllı cihaz için zararlı bir durum tespit edildiğinde chrome kullanıcıya bildiri gönderir. Akıllı cihazın sağlıklı bir şekilde işlevlerini devam ettirebilmesi amacıyla chrome bünyesi otomatik olarak zarar tespiti yapar ve kullanıcıyı bu bağlamda uyarır. Bildirimlerin kapatılması halinde akıllı cihaz için tehlikeli durumlarda chrome bildirim gönderemez ve olası tehlikelerden kullanıcı haberdar olamaz.

Kimler Chrome Bildirimlerini Kapatabilir?

Chrome bildirimlerini kapatabilmek için cihaz sahibi olunmasına gerek yoktur. Cihazı kullanan herkes tarafından işlem kabul edilerek onaylanır. Kullanılacak cihaz başka birine aitse ve bildirimler kapatılacaksa cihaz sahibine haber verilmesi gerekir çünkü zararlı bildirimlerin verilmesi engellenmiş olacaktır. Bu bağlamda akıllı cihazın herhangi bir koruması bulunmuyorsa, cihaza virüs bulaşabilme sonucunda çökme gibi problemler meydana gelebilir.